Uncategorized

Tõukeratta hooldus

Elektritõukerattad muutuvad teedel aina populaarsemateks: Tõukerataste kasutajad näevad neis enam kui ühte eelist. Kuid need vajavad tehnilist hooldust, nagu ka iga teine transpordivahend.  Tähtis on sellele mitte käega lüüa, tõukeratta eest tuleb pidevalt hoolt kanda. Sobiva hooldamise korral teenib tõukeratas kauem ja te väldite ootamatuid rahalisi väljaminekuid.

Millised on peamised nõuanded elektritõukeratta hooldamiseks? 

–       Ärge hoidke tõukeratast niiskes ruumis. Tihti hoitakse tõukeratast külmas ja niiskes keldris või rõdul, eriti kui seda ei kasutata pikemat aega. Paraku ilmnevad siis niiskusega seotud tagajärjed. Kõige sagedasemaks probleemiks on peale talve tühjenenud aku, mida ei õnnestu taastada.  Kui soovite, et aku töötaks peale külma hooaega nii, nagu tavaliselt, tuleb seda peale sooja hooaja lõppemist (või kui lihtsalt otsustate tõukeratast pikemat aega mitte kasutada) laadida vähemalt 50% ja seda taset hoida ning mitte hoida tõukeratast külmas, vaid jahedas, vähemalt ~ 5º C või kõrgemal temperatuuril.

–       Ärge laske akul täielikult tühjeneda. Kõige sagedamini kasutatakse elektritõukeratastel liitium-ioonakusid. Need töötavad kõige tõhusamalt siis, kui aku laetuse tase on pidevalt 20–80%. Selle taseme säilitamisel kaotab aku vähem mahtu ja peab kauem vastu. 

–       Kontrollige vähemalt üks kord aastas tõukeratta pidureid. Pöörake profülaktiliselt tähelepanu tõukeratta rattalaagritele ning piduritele. See on eriti aktuaalne, kui kasutate seda pikemate vahemade läbimiseks. Tähtis on mainida, et intensiivse kasutamise korral võivad laagrid kergesti kuluda 1–2 aasta jooksul.

–       Laadige tõukeratta akut õigesti – tähtis on mitte ainult seda laadida, vaid ka mitte ülelaadida.  Kohe, kui aku on laetud, ühendage see elektritoitest lahti, siis ei aktiveeru uued laadimistsüklid, mis vähendavad aku tööiga. 

–       Soojal aastaajal ei tohiks tõukeratast otsese päikesevalguse kätte jätta – nii väldite te aku ülekuumenemist.

–       Kontrollige pidevalt rehvirõhku – ärge sõitke tõukerattaga, kui rehvid on pooltühjad. Pooltühjade rehvide korral on aku töö raskendatud, see tühjeneb kiiremini. Samuti hoolitsege selle eest, et rehvid ei oleks liiga täis. Milline rehvirõhk on kõige sobivam, saate teada kui loete läbi kasutusjuhendi, mis ostu ajal kaasa antakse. 

–       Vaadake üle liikuvad mehhanismid. Kontrollige regulaarselt, kas ei ole vaja kruvisid ja piduritrosse pingutada või liikuvaid detaile määrida.

–       Ärge sõitke vihmase ilmaga või läbi lompide, treppidest alla, läbi takistuste. See kaitseb akut ja tõukeratast võimalike rikete ja juhti traumade eest.

–       Puhastage regulaarselt tõukeratta korpust. Soovitatav on puhastada niiske lapiga. Ärge puhastage tõukeratast alkoholi või keemiliste lahustega, et seda mitte kahjustada.

–   Kontrollige tõukeratast enne igat kasutamiskorda. Kui märkate tõukeratta kasutamisel lahtitulevaid osi, tühjenenud rehve või tõukeratas tekitab ebatavalisi helisid või näete hoiatusi aku kohta, lõpetage viivitamatult sellega sõitmine!   

Turvalisi ja rikkalikke kogemusi sõitudel soovib teile BIKKO – elektritõukerataste pood. Head teed! 

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga